جنس کاغذ ورق کارتن یا انواع کاغذ مورد استفاده در ورق های کارتن

جنس کاغذ ورق کارتن

اشتراک گذاری :

در این مقاله انواع کاغذ مورد استفاده در ورق های کارتن (جنس کاغذ ورق کارتن ) رو بررسی می کنیم. اگر به طور مستقیم با تولیدکنندگان کارتن و جعبه در تماس باشید , یه سری اطلاعات درباره محصول شما شامل ابعاد محصول , شکل و طرح محصول , وزن محصول و … رو می پرسند که علت اصلی این پرسش ها مشخص کردن جنس کاغذ ورق کارتن و ترکیب فلوت ها ( انواع فلوت ورق ) و تعداد لایه های  بسته بندی محصول شما ( سینگل فیس , ورق ۳ لایه و ورق ۵ لایه ) است تا بسته بندی موفقی برای رقابت در بازار و بازاریابی و مشتری یابی داشته باشید.

انواع کاغذ ورق کارتن :

کاغذ و مقوای کرافت :

این کاغذها از سولفات خمیر پالپ و در رنگ‌های قهوه‌ای و سفید تولید می‌شود و کاغذهایی بسیار بادوام که تنوع بسیاری دارد و چیزی که باعث شده جز بهترین کاغذ های کارتن سازی محسوب بشه مقاومت بالا , نفوذناپذیری بالا  در مقابل رطوب هست که در اکثر مواقع جهت بسته بندی محصولات سنگین مورد استفاده قرار میگیره و در تولید انواع و اقسام ورق کارتن , پاکت های سیمان , ساک های دستی , پوستر های تبلیغاتی و ….. مورد استفاده قرار میگیره .

گرماژ این نوع کاغذها متفاوت هستش ولی در بازار ایران از گرماژ ۱۲۵ تا ۲۰۰ گرم موجود هست که کارخانه جات در تولیداتشون استفاده می کنن و رنگ کاغذ کرفت عموما به صورت قهوه ای مورد استفاده قرار میشه که این کاغذ در رنگهای قهوه ای روشن ، نخودی ، و قهوه ای تیره هست

کاغذ بازیافت ایرانی  :

همانطوری که از اسم این کاغذ پیداست , این یک کاغذ بازیافتی است که  پوشال های انواع و اقسام کاغذ و مقوا که در کشور تولید شده رو جمع اوری میکنن و این کاغذ رو تولید می کنند. این ورق ارزون ترین ورق موجود در کشوره به همین خاطر برای کار های لمینتی و یا کار هایی که از احساسیت کمتری برخوردار هست ( محصول وزن سبکی داره یا درگیر با رطوب نیست و … ) ازش استفاده میشه.

کاغذ مازندران :

این کاغذ به طور ویژه در لایه های فلوت ورق استفاده می شود . گراماژ کاغذ مازندارن به تولید کننده آن بستگی داره ( اینکه تولید کننده چقدر از چوب استفاده کرده ) . کاغذ های مازنداران از استحکام بالایی برخوردار هستن .

انواع کاغذ مورد استفاده در ورق های کارتن

انواع کاغذ مورد استفاده در ورق های کارتن

 

کاغذ لاینر:

کاغذ لاینر  که به اسم کاغذ طلایی هم ازش نام برده می شود در لایه رویه یا داخلی کارتن بنا به تناسب محصول  بکار می شود . کاغذ لاینر از استحکام متوسط بر خورداره و کاخانه هایی زیادی در داخل کشور این نوع کاغذ را تولید میکنند.

کاغذ چوکا :

کاغذ داخلی با رنگ قهوه ای است که از لحاظ کیفیت در رده بالایی قرار داشته و جهت بسته بندی انواع محصولات مناسب است .

 

 کاغذ سفید داخلی :

این کاغذ از محصولات تولید شده در داخل کشور هست و در گراماژ مختلف و عرض های متنوع تولید می شود  و بسته به نوع ترکیب برای انواع بسته بندی مناسب است .

کاغذ تاپ وایت :

کاغذ سفید رنگ با گراماژ ۱۲۵ ، ۱۲۶ ، ۱۳۰ ، ۱۴۰ گرم که در رسته کاغذهای وارداتی بوده و به دلیل استحکام مناسب در ترکیبات متفاوت برای بسته بندی محصولات متنوع مانند کیک و کلوچه ، پودر لباسشویی ، تخم مرغ و … مناسب میباشد . این کاغذ جز کاغذ های گرون قیمت هست و تا اونجا که اطلاع دارم دیگه وارد نمیشه .

امیدواریم مطلب جنس کاغذ ورق کارتن یا انواع کاغذ مورد استفاده در ورق های کارتن برای شما مفید واقع شده باشد.

منبع : افراکارتن + ناظرچاپ

اشتراک گذاری :

مطالب بیشتر :

اولین منوی خود را اینجا ایجاد کنید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من