جنس کاغذ ورق کارتن یا انواع کاغذ مورد استفاده در ورق های کارتن

جنس کاغذ ورق کارتن

اشتراک گذاری :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest

در این مقاله انواع کاغذ مورد استفاده در ورق های کارتن (جنس کاغذ ورق کارتن ) رو بررسی می کنیم. اگر به طور مستقیم با تولیدکنندگان کارتن و جعبه در تماس باشید , یه سری اطلاعات درباره محصول شما شامل ابعاد محصول , شکل و طرح محصول , وزن محصول و … رو می پرسند که علت اصلی این پرسش ها مشخص کردن جنس کاغذ ورق کارتن و ترکیب فلوت ها ( انواع فلوت ورق ) و تعداد لایه های  بسته بندی محصول شما ( سینگل فیس , ورق ۳ لایه و ورق ۵ لایه ) است تا بسته بندی موفقی برای رقابت در بازار و بازاریابی و مشتری یابی داشته باشید.

انواع کاغذ ورق کارتن :

کاغذ و مقوای کرافت :

این کاغذها از سولفات خمیر پالپ و در رنگ‌های قهوه‌ای و سفید تولید می‌شود و کاغذهایی بسیار بادوام که تنوع بسیاری دارد و چیزی که باعث شده جز بهترین کاغذ های کارتن سازی محسوب بشه مقاومت بالا , نفوذناپذیری بالا  در مقابل رطوب هست که در اکثر مواقع جهت بسته بندی محصولات سنگین مورد استفاده قرار میگیره و در تولید انواع و اقسام ورق کارتن , پاکت های سیمان , ساک های دستی , پوستر های تبلیغاتی و ….. مورد استفاده قرار میگیره .

گرماژ این نوع کاغذها متفاوت هستش ولی در بازار ایران از گرماژ ۱۲۵ تا ۲۰۰ گرم موجود هست که کارخانه جات در تولیداتشون استفاده می کنن و رنگ کاغذ کرفت عموما به صورت قهوه ای مورد استفاده قرار میشه که این کاغذ در رنگهای قهوه ای روشن ، نخودی ، و قهوه ای تیره هست

کاغذ بازیافت ایرانی  :

همانطوری که از اسم این کاغذ پیداست , این یک کاغذ بازیافتی است که  پوشال های انواع و اقسام کاغذ و مقوا که در کشور تولید شده رو جمع اوری میکنن و این کاغذ رو تولید می کنند. این ورق ارزون ترین ورق موجود در کشوره به همین خاطر برای کار های لمینتی و یا کار هایی که از احساسیت کمتری برخوردار هست ( محصول وزن سبکی داره یا درگیر با رطوب نیست و … ) ازش استفاده میشه.

کاغذ مازندران :

این کاغذ به طور ویژه در لایه های فلوت ورق استفاده می شود . گراماژ کاغذ مازندارن به تولید کننده آن بستگی داره ( اینکه تولید کننده چقدر از چوب استفاده کرده ) . کاغذ های مازنداران از استحکام بالایی برخوردار هستن .

انواع کاغذ مورد استفاده در ورق های کارتن
انواع کاغذ مورد استفاده در ورق های کارتن

 

کاغذ لاینر:

کاغذ لاینر  که به اسم کاغذ طلایی هم ازش نام برده می شود در لایه رویه یا داخلی کارتن بنا به تناسب محصول  بکار می شود . کاغذ لاینر از استحکام متوسط بر خورداره و کاخانه هایی زیادی در داخل کشور این نوع کاغذ را تولید میکنند.

کاغذ چوکا :

کاغذ داخلی با رنگ قهوه ای است که از لحاظ کیفیت در رده بالایی قرار داشته و جهت بسته بندی انواع محصولات مناسب است .

 

 کاغذ سفید داخلی :

این کاغذ از محصولات تولید شده در داخل کشور هست و در گراماژ مختلف و عرض های متنوع تولید می شود  و بسته به نوع ترکیب برای انواع بسته بندی مناسب است .

کاغذ تاپ وایت :

کاغذ سفید رنگ با گراماژ ۱۲۵ ، ۱۲۶ ، ۱۳۰ ، ۱۴۰ گرم که در رسته کاغذهای وارداتی بوده و به دلیل استحکام مناسب در ترکیبات متفاوت برای بسته بندی محصولات متنوع مانند کیک و کلوچه ، پودر لباسشویی ، تخم مرغ و … مناسب میباشد . این کاغذ جز کاغذ های گرون قیمت هست و تا اونجا که اطلاع دارم دیگه وارد نمیشه .

امیدواریم مطلب جنس کاغذ ورق کارتن یا انواع کاغذ مورد استفاده در ورق های کارتن برای شما مفید واقع شده باشد.

منبع : افراکارتن + ناظرچاپ

اشتراک گذاری :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest

مطالب بیشتر :