انواع کارتن

کارتن مادر

اشتراک گذاری :

در صنعت بسته بندی انواع کارتن و جعبه وجود داره که در این مطلب به طور خلاصه به آن شاره می کنیم.

جعبه و کارتن یکی از متداول ترین و رایج ترین نوع بسته بندی برای هر نوع محصول و کالایی  میباشد. بطوریکه به جرات میتوان گفت در ۹۰ درصد بسته بندیهای دنیا از کارتن یا جعبه استفاده میشود. مهم ترین خصوصیت کارتن ها که اینقدر باعث رواج آنها در صنعت بسته بندی شده است،بازیافت پذیر بودن و سازگاری با محیط زیست است.چون عموما کارتنها از مواد سلولزی و کاغذی ساخته میشوند که به سرعت تجزیه پذیر بوده و میتوان کارتنهای خراب و ضایع شده را بارها خمیر کرده و دوباره از آنها کارتن ساخت.

کارتن ها به دو دسته تقسیم می شوند:

الف) کارتن های عادی

ب) کارتن های مدل دار یا دایکاتی

کارتن های عادی:

به کارتن هایی گفته می شود که توسط دستگاه هایی همچون دستگاه برش و دستگاه چاک تبدیل به کارتن می شود. به این دسته از کارتن ها , کارتن های مادر نیز گفته می شود.در کارتن های مادر , تعدادی کارتن و جعبه دیگر قرار گرفته میشه ( و علت مادر نامیده شدنش هم همینه ) تا حمل و نقل محصول راحت تره بشه.

کارتن مادر

کارتن مادر

 

کارت های مدل دار یا دایکاتی:

این دسته از کارتن ها توسط قالب های فلزی ( توسط دستگاه دایکات فکی یا مدل های دیگر) تبدیل به کارتن می شوند.کارتن های سرد خانه ای , کارتن های بدون درب , کارتن های یک درب , کارتن های دسته دار , کارتن های تلسکوپی از جمله کارتن های مدل دار یا دایکاتی است.

کارتن های سردخانه ای :

این کارتن ها دارای سوراخ هایی در بدنه کارتن هستند که بیشتر در کارتن های صنایع دریایی , لبنی و میوه مورد مصرف واقع می شوند.

                                 انواع کارتن (کارتن میوه )

کارتن های یک درب:

این کارتن ها از یک سمت فاقد ورق می باشند که بیشتر  برای نمایش محصول مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل بسته بندی کالا از یک سو جلوه ویژه ای به محصول ما میده و از طرف دیگری خودش در امر بازاریابی و فروش محصول کمک میکنه اما اگر به طور مناسب حمل و نقل  نشه باعث آسیب رسیدن به کالا میشه.

 

انواع کارتن (کارتن مخصوص نمایش محصول یا کالا)
کارتن مخصوص نمایش محصول یا کالا

کارتن های بدون درب:

این مدل از کارتن ها بیشتر برای محصولاتی همچون اجاق گاز , یخچال و از این قبیل محصولات مورد استفاده قرار می گیرد. که از بالا و پایین فاقد درب هستند که از این کارتن ها دیگه خیلی استفاده نمیشه. الان بسته بندی گاز و یخچال هم درب داره.

 

کارتن های دسته دار:

این مدل از کارتن ها در بسته بندی قطعات فلزی بیشتر مورد استفاده واقع می شود.

 

 کارتن های تلسکوپی:

 این کارتن ها بیشتر برای بسته بندی موز به کار می رود.

 

 

                                  

انتهای مطلب انواع کارتن .

[yasr_visitor_votes size=”large”]

اشتراک گذاری :

مطالب بیشتر :

اولین منوی خود را اینجا ایجاد کنید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من